SZÉLESEDIK A VÁLLALKOZÁSBARÁT SZOLGÁLTATÁSOK PALETTÁJA

A termet megtöltő mintegy nyolcvan szakember, a gazdasági élet szereplői, az igazgatási és nonprofit szervezetek, illetve a szellemitulajdon-védelmi információs pontokat is fenntartó kereskedelmi kamarák, valamint PATLIB-központok munkatársai elsőként dr. Bendzsel Miklósnak, a hivatalelnökének bevezetőjét hallgatták meg, majd Bakos Éva, az Iparjogvédelmi Tájékoztatási és Oktatási Központ (ITOK)igazgatója adott összefoglaló tájékoztatást arról, hogyan profitálhatnak a vállalkozások az MSZH szolgáltatásaiból.
Az előadások sora, melyeket a külső érdeklődőkön kívül a hivatal mintegy húsz dolgozója is figyelemmel kísért, Vadász Ágnes ITOK igazgatóhelyettes prezentációjával folytatódott, aki az MSZH honlapján fellelhető újdonságokat és rejtett kincseket mutatta be.
Haszonits András osztályvezető (Oktatási Osztály) arról számolt be, hogy milyen céltanfolyamokat indít a hivatal a vállalkozók szellemitulajdon-védelmi tájékozottságának javítása érdekében.
"Mit tanúsít a tanúsítvány?" címmel dr. Kiss Zoltán osztályvezetőtől (Szerzői Jogi Osztály) az önkéntes műnyilvántartás eljárásrendjéről tudhattak meg fontos részleteket az érdeklődők.
Kürtös József főosztályvezető-helyettes (Szabadalmi Főosztály)a szabadalmi kutatásokkal összefüggő, a megszűnő expressz szabadalomkutatás helyébe lépő, újonnan bevezetendő térítéses szolgáltatásokat (újdonságkutatás, szabadalmazhatósági véleménnyel kiegészített újdonságkutatás, szabadalmazhatósági vélemény, jogérvényességi kutatás, szabadalomtisztasági kutatás) ismertette.
Az egyszerűsített védjegyszűréssel kapcsolatos miért? hol? hogyan? kérdésekre Huszár Enikő osztályvezetőtől (Ügyfélszolgálati Osztály) kaphattunk választ.
Egy közeljövőben induló szolgáltatást, a védjegykutatást mutatta be Takács Lászlóné védjegyügyintéző (Nemzetközi Védjegyosztály).
Végül az érdeklődők által igen hasznosnak minősített ankétot dr. Gonda Imre főosztályvezető-helyettes (Védjegy és Mintaoltalmi Főosztály) előadása zárta, aki bemutatta a kilenc közép- és kelet-európai ország együttműködésével, a magyar és az osztrák szabadalmi hivatal koordinálásával tető alá hozott CETMOS új európai regionális védjegyszolgáltatást.

Regisztráció

Regisztráció

A rendezvény moderátora Haszonits András, az Oktatási Osztály vezetője

A rendezvény moderátora Haszonits András,
az Oktatási Osztály vezetője

A résztvevők Bakos Éva igazgató asszony előadását hallgatják

A résztvevők Bakos Éva igazgató asszony előadását hallgatják

 

2007/10/03